Calendari de curses a Catalunya

Jul
5
Dg
Terramar Triatló [18,5km]
Jul 5 @ 17:22 – 18:22
Jul
19
Dg
III Mitja Marató de Muntanya de Mataró [22km]
Jul 19 @ 9:00 – 13:30
Ago
1
Ds
III KM Vertical Vall de Lord [4,5km]
Ago 1 @ 18:00 – 19:30
TomTom Night Running Series Vielha [10km]
Ago 1 @ 21:00 – 23:00
Set
5
Ds
Milla d’Agramunt [1,6km]
Set 5 @ 17:27 – 18:27
Set
10
Dj
Cursa / Marxa Ràdio Palafolls [10km]
Set 10 @ 20:00 – 22:00
Set
13
Dg
CX XXII Cross de l’Ametlla de Merola [10km]
Set 13 @ 10:15 – 12:00
Set
20
Dg
2a Cursa de la Dona Girona [5,6km]
Set 20 @ 9:30 – 10:30
Set
26
Ds
III Milla Urbana De Banyoles [1,6km]
Set 26 @ 18:30 – 20:30
Oct
3
Ds
2a cursa nocturna d’Arenys de Mar [5km]
Oct 3 @ 0:00 – Oct 4 @ 1:00
Oct
20
Dt
Marató Via Verda Tortosa [42 i 21km]
Oct 20 @ 9:00 – 15:00
Oct
24
Ds
17è Cros Santa [5,4km]
Oct 24 @ 12:00 – 14:00
Oct
25
Dg
VII Cursa DIR Mossos D’Esquadra Sant Cugat [10km]
Oct 25 @ 9:00 – 10:30
5 K “Ciutat de Reus” [5km]
Oct 25 @ 9:30 – 12:00
6º 10 K “Ciutat de Reus” [10km]
Oct 25 @ 9:30 – 12:00
8ª Mitja Marató de Reus [21km]
Oct 25 @ 9:30 – 12:00
Nov
1
Dg
Cursa de l’amistat “Memorial Francesc Mates” [17km]
Nov 1 @ 8:00 – 10:00
18ª Marxa de Canovelles. ” Corres o Camines?” [12km]
Nov 1 @ 9:00 – 14:00
Cinquena Cursa de les caves [10km]
Nov 1 @ 10:00 – 12:00
Nov
6
Dv
Trailmar [16km]
Nov 6 @ 9:30 – 14:00
Nov
7
Ds
36è Cros dels Arenys [5,1km]
Nov 7 @ 10:00 – 14:00
XXXVa Cursa del St. Crist de Balaguer [5km]
Nov 7 @ 17:00 – 18:40
Nov
15
Dg
Cursa Sant Martí de Santa Pau [14,5km]
Nov 15 @ 9:00 – 11:00
Trail els Tossals [14km]
Nov 15 @ 9:00 – 14:00
V Cursa Aplec Sant Martí de Santa Pau [6km]
Nov 15 @ 9:00 – 11:00
2a Marxa Popular Palol d’Onyar [9km]
Nov 15 @ 10:00 – 12:00
40è Cross dels Esquiadors [8km]
Nov 15 @ 10:00 – 12:00
Castelldefels Running Comparte [10km]
Nov 15 @ 10:00 – 12:00
La Navarclina – 7ª edició [10km]
Nov 15 @ 10:30 – 12:00
Nov
19
Dj
MDM Vertical Race [4km]
Nov 19 @ 10:00 – 15:00
Nov
20
Dv
MDM Half Marathon [21km]
Nov 20 @ 10:00 – 15:00
Nov
22
Dg
8ª Trail i Caminada de Castellvell [18,5km]
Nov 22 @ 8:45 – 13:00
Nov
28
Ds
II Cursa Jove [5km]
Nov 28 @ 21:00 – 22:15
Nov
29
Dg
10k Ciutat de Tarragona [10km]
Nov 29 @ 10:00 – 12:00
10K i 5K de Moja (4ª edició) [5km]
Nov 29 @ 10:00 – 11:15
24a Mitja Marató Ciutat de Tarragona [21km]
Nov 29 @ 10:00 – 12:00
3a Cursa i Caminada Solidaries per a la Marató de TV3
Nov 29 @ 10:00 – 11:30
Bell Race 6a edició [16km]
Nov 29 @ 10:00 – 13:00
Des
6
Dg
18è Mitja Marató de Mataró [21km]
Des 6 @ 10:00 – 12:30
Des
13
Dg
5km RACC [5km]
Des 13 @ 9:45 – 10:45
10K RACC (VI) [10km]
Des 13 @ 10:00 – 11:30
27a Mitja Marató Ciutat de Vilanova [22km]
Des 13 @ 10:00 – 12:30
8è Cros d’Alella [4km]
Des 13 @ 10:00 – 14:00
Des
26
Ds
XVII Sant Silvestre Riudellotenca [7km]
Des 26 @ 11:00 – 12:15
Des
27
Dg
Mitja de l’Espirall [21km]
Des 27 @ 10:00 – 12:30
Des
31
Dj
8ª Cursa Sant Silvestre Reus [5km]
Des 31 @ 17:15 – 18:00
17ª Sant Silvestre Barcelona – Sant Cugat [10km]
Des 31 @ 17:30 – 18:45
Gen
10
Dg
1a cursa del Sant tornem-hi de Guissona [10km]
Gen 10 @ 10:30 – 12:00
Gen
17
Dg
19è Cros de Canet [4,8km]
Gen 17 @ 10:00 – 12:45
Gen
31
Dg
1a Cursa de Sant Blai [10km]
Gen 31 @ 10:00 – 11:30
3r Cros de Palafolls [4,8km]
Gen 31 @ 10:00 – 12:45
Cros d’Agramunt 2016 [5,8km]
Gen 31 @ 10:00 – 13:30
6a edició Cursa 10K Vilafranca [10km]
Gen 31 @ 11:00 – 14:00
Feb
14
Dg
La cursa del Pont [10km]
Feb 14 @ 11:00 – 13:00
Feb
20
Ds
6 hores d’ultrafons en pista [80km]
Feb 20 2016 @ 12:00 – Oct 17 2015 @ 18:00
Feb
21
Dg
Marató Via Verda del Carrilet [10,21,30 i 42km]
Feb 21 @ 9:00 – 15:00
1a Vertical Montgrí [5,5km]
Feb 21 @ 10:00 – 12:00
Feb
22
Dl
23è Cros Ciutat de Calella [6,3km]
Feb 22 @ 10:00 – 12:45
Mar
6
Dg
II Volcanolimits Trail [12, 26k i 45km]
Mar 6 @ 8:00 – 15:00
II cursa de muntanya de Ginestar Llemena [24km]
Mar 6 @ 9:00 – 13:00
MataróRunFestival [10km]
Mar 6 @ 9:00 – 11:00
22a Mitja Marató del Pla de l’Estany [21km]
Mar 6 @ 9:30 – 12:00
6ª Marxa femaina BTT & Running de la Torreta [10km]
Mar 6 @ 9:30 – 13:00
1a Cursa Badia de Roses [10km]
Mar 6 @ 10:00 – 11:30
2º Cursa de la Dona RunneringGirls [5km]
Mar 6 @ 10:00 – 12:00
URBANS DE BERGA [5-10km]
Mar 6 @ 11:00 – 12:30
Mar
13
Dg
TRIWOMAN [5-10km]
Mar 13 @ 9:00 – 10:30
4a. Cursa de la “Nòria” [10km]
Mar 13 @ 10:00 – 12:00
Ironkids Sant Andreu de Llavaneres [1km]
Mar 13 @ 10:30 – 11:30
Mar
20
Dg
Cursa la Portella [24km]
Mar 20 @ 9:00 – 13:30
L’Encantada de Font Rubí [21km]
Mar 20 @ 9:30 – 13:30
Ironkids Sant Vicenç de Montalt [1km]
Mar 20 @ 11:00 – 12:00
Mar
27
Dg
Marato i MItja Marato Viladecans [42km]
Mar 27 @ 8:00 – 14:00
L’Entrebancada – Cursa popular d’obstacles de Palafrugell [7km]
Mar 27 @ 11:00 – 12:30
Abr
3
Dg
5ª Marató per Equips [42km]
Abr 3 @ 9:00 – 15:00
23a Mitja Montornès-Montmeló-Vilanova-La Roca [21km]
Abr 3 @ 10:00 – 12:30
Abr
9
Ds
Ironkids Arenys de Munt [1km]
Abr 9 @ 11:00 – 12:00
Abr
10
Dg
La Gran Follada d’Igualada 7.2 [7km]
Abr 10 @ 10:00 – 14:00
Ironkids Sant Celoni [1km]
Abr 10 @ 12:00 – 13:00
Abr
17
Dg
22a Mitja Marató i 20a Cursa Popular i 11a MiniCursa Ciutat de Girona [21km]
Abr 17 @ 9:00 – 12:30
8a Mitja Marató Costa Barcelona Maresme [21km]
Abr 17 @ 9:30 – 12:00
29a edició “Els 10 de la Llagosta” [10km]
Abr 17 @ 10:00 – 11:15
La Milla Monmanyesa [1,7km]
Abr 17 @ 10:00 – 13:00
Abr
24
Dg
2a carrera popular de Clariana de Cardener [10 km]
Abr 24 @ 10:00 – 13:00
Mai
7
Ds
III Cursa DiR Kids Barcelona [1km]
Mai 7 @ 10:30 – 12:30
Mai
8
Dg
Cursa Diagonal DIR Guàrdia Urbana [10km]
Mai 8 @ 8:30 – 10:30
II Cursa Cami de Carros de Peralada [10km]
Mai 8 @ 8:30 – 12:30
II Cursa Cami de Carros de Peralada [24km]
Mai 8 @ 8:30 – 14:30
IV Cursa DiR Guàrdia Urbana [10km]
Mai 8 @ 8:30 – 10:00
Run Festival Tossa de Mar [21km]
Mai 8 @ 10:00 – 12:30
Mai
15
Dg
Berga-Rasos-Berga [26km]
Mai 15 @ 8:00 – 13:00
35 cross Casa de Aragon [10km]
Mai 15 @ 9:15 – 10:30
18a CX Cursa Tàrraco-La Mina [7km]
Mai 15 @ 9:30 – 11:00
Mai
21
Ds
CAVACURSA 2ª Edició [10km]
Mai 21 @ 18:30 – 20:00
Mai
22
Dg
30 Cursa Popular de Nou Barris [10km]
Mai 22 @ 9:30 – 10:45
Cursa Popular Verge de la Fuensanta [5km]
Mai 22 @ 10:00 – 11:00
III LaSantJaumenka [5km]
Mai 22 @ 10:00 – 12:00
Mai
28
Ds
VIII Arruix Santa Fe [4,5km]
Mai 28 @ 17:30 – 19:30
Mai
29
Dg
CURSA SOLIDÀRIA CAMES DE NFERRO 20NA EDICIÓ [42km]
Mai 29 @ 8:00 – 16:00
CX Cursa Delta Prat [10km]
Mai 29 @ 9:00 – 10:30